Udvarszépítés

Új, ütéscsillapító térburkolat az óvoda udvarán

Településünk Önkormányzata korábban sikerrel vett részt a Magyar Falu Program pályázatán. Ennek köszönhetően november hónapban az óvoda udvarának egy része új burkolatot kaphatott. A támogatás mértéke 5 000 000 Ft, ami több, mint 200 nm2-nyi felület gumiburkolattal történő lefedését fedezte. A Micimackó Alapítvány is támogatta a kezdeményezést, 1 200 000 Ft támogatást nyújtott, ami egy kisebb, külön rész lefedését tette lehetővé. Alapítványunk külön köszöni a Szülők támogatását (Szülők bálja, támogatások, 1 %)!

A lehelyezett gumilap esésvédő, rendkívül rugalmas, enyhén szemcsés felületű,ezeket a tulajdonságait hosszú időn át képes megőrizni. Porózus szerkezete miatt jól elvezeti a vizet, emiatt télen-nyáron használható, csúszásmentes és rugalmas burkolat marad. A gumilapok nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy az esetleges baleset veszélyeit  a minimálisra csökkentsék.

A megvalósításban nagy segítségünkre volt Varga Ferencné, polgármester asszony (a pályázat lebonyolítása), a helyi Önkormányzat karbantartói és közfoglalkoztatottjai (tereprendezés), Süli-Csontos László (terep előkészítése), Forczek Dénes (homok elszállítása), Halasi Ferenc alkalmazottja (kisház új helyre való lehelyezése, rugós játék letelepítése), akiknek ezúton is szeretnénk megköszönni munkájukat!

A munkálatok kivitelezését a mosonmagyaróvári Bonita Group Kft. végezte.

Tekintse meg a munkálatokról készült képeinket a Galériában!