Egészséges, mint a makk!

Egészség hét az óvodában

„Az egészség védelme tanítható, fejleszthető. Óvodáskorban az egészségre nevelésnek az élet további szakaszaira is kiható jelentősége van.” – áll az intézményünk Pedagógiai Programjában. A megfogalmazottak megvalósításához járult hozzá a 2023. 03. 20-24. között megszervezett  Egészség hetünk. A témahetet a lehető legkomplexebb módon dolgoztuk fel.

Minden csoportban a gyermekek életkori szintjének megfelelően bemutatásra került a helyes fogmosási technika elsajátításának módja Juhászné Koncz Szabina, a Kiskunmajsai Egészségmegőrző Iroda munkatársa által. A hét elején a gyermekekkel közösen készültek a finomabbnál finomabb gyümölcs- és zöldségsaláták. A levetített mesék, dalok közelebb hozták, érthetőbbé tették a gyermekek számára a betegséggel, egészségmegőrzéssel kapcsolatos történéseket.  Megismerhették a gyógyteák ízvilágát, azok gyógyító hatásait. Meglátogatott bennünket a Teddy Maci Kórház Szegedi különítménye, akik játékos formában igyekeztek enyhíteni a sok gyermekben kialakuló fehér köpenytől való félelmet, szorongást. A hét zárásaként pedig a rendszeres mozgás fontosságát hangsúlyozva a gyerekek kismotorokon, futóbicikliken, kerékpárokon keltek útra a faluban.

Nagyon tanulságos, izgalmas és tapasztalatokban, ismeretekben bővelkedő hetet tudhatunk magunk mögött.

Köszönjük mindenkinek az együttműködést!

Tekintsék meg galériánkat az alábbi linken: